دفتر خدمات قضایی,مشاوره وکیل,لایحه,تقدیم دادخواست,طرح شکایت,شکایت,ثنا,عدل ایران,سخا,پیگیری پرونده,دریافت ابلاغ,اعتراض به رای,دادگستری,قوه قضاییه
30
اردیبهشت

آشنایی با دفاتر خدمات قضایی

دفاتر خدمات قضایی

به نام خداوند بخشنده مهربان با سلام

چند سالی است که دفاتر خدمات قضایی با اهداف تسهیل و تسریع در خدمات قوه قضاییه تشکیل شده است.

در حال حاضر جهت طرح هرگونه دعوا و شکایت واعتراض به آرا و سایر اعمال قانونی مربوط به دادگستری بایستی از طریق این دفاتر اقدام نمود.

هر ایرانی ملزم است اقدام به ثبت ثنا یا همان ثبت نام ابلاغ الکترونیکی نماید که در این دفاتر انجام می شود.

توصیه می شود جهت اطلاع به موقع از طرح هر گونه دعوا وشکایت علیه شما ثبت نام مذکور را انجام دهید.

در حال حاضر دفاتر خدمات قضایی در سطح شهر پراکنده هستند و می توانید با جستجو در اینترنت به نزدیکترین دفتر خدمات قضایی مراجعه و با ارئه کارت ملی اقدام به ثبت نا م نمایید.

آدرس سایت عدل ایران (درگاه خدمات قضایی الکترونیک ایران) در قسمت لینک های مفید سایت رضا زیرک باش قرار داده شده است.

وکلای دادگستری دسترسی ویزه به این سایت دارند و ثبت درخواست مستقیما برای وکلا فعال وممکن می باشد لیکن اشخاص عادی صرفا از طریق مراجعه حضوری می توانند از خدمات سایت استفاده نمایند.

در صورت ثبت نام ثنا ابلاغ های ارسالی از دادگاها و ضمائم آن ودسترسی به اطلاعات پرونده از طریق وب سایت عدل ایران برای همه قابل دریافت است.

دفاتر خدمات قضایی پروانه و اجازه مشاوره و راهنمایی در امور حقوقی را ندارند و صرفا طبق قانون مسئول ثبت درخواست های اشخاص می باشند.

بدیهی است مسئولیت ارسال و طرح هر گونه اوراق ودعوی و شکایت اشتباه به عهده اشخاص می باشد و دفتر خدمات قضایی در این خصوص مسئولیتی ندارد.

توصیه می شود جهت طرح هر گونه دعوی ، شکایت ، اعتراض به رای دادگاه و تقدیم هر گونه اوراق و لوایح ، قبل از حضور در دفاتر خدمات قضایی از مشاوره وکلای دادگستری استفاده نمایید یا درخواست های خود را تحت نظر وکیل یا از طریق دفاتر وکلای رسمی دادگستری ارسال فرمایید.

پیروز باشید

  • توسط : رضا زیرک باش
  •  30 اردیبهشت 1399


به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

خطا 500 - Server Error

500

خطایی در سرور رخ داده است !

بازگشت به صفحه اصلی سایت