دفاع اعسار,اعسار,تمکن
22
آذر

لایحه دفاع ادعای اعسار

بسمه تعالي

رياست محترم شعبه ... دادگاه خانواده اصفهان

با سلام و احترام ، در خصوص پرونده كلاسه ... اينجانب مطابق وكالتنامه پيوست شماره.. و قراردادالكترونيك شماره... وكالت خود را از خانم س ق اعلام كرده و مراتب ذيل را در رد ادعاي اعسار خوانده به استحضار مي رساند؛

 1. پرداخت نفقه فرزندان به ميزان ماهانه 3ميليون تومان با افزايش سالانه 20 درصد و در صورت عدم پرداخت وصول يكجاي يكسال نفقه ، طبق توافق انجام شده دراين دادگاه مي باشد و مورد پذيرش خواهان آقاي م  اقرار گرفته و طلاق بر اساس كل توافقات انجام شده و هر گونه خدشه و اعتراض به هر جزئ آن به هر نحو از جمله ادعاي اعسار، برخلاف توافق و راي صادر شده وقانون و شرع مي باشد.
 2. 2. در توافق انجام شده در اين دادگاه با موضوع طلاق توافقي سه دانگ يك دستگاه آپارتمان واقع در سپاهانشهر خ ... كد پ ...پلاك ثبتي .. ب  به نام مدعي اعسار بوده كه پس از ثبت طلاق 6 دانگ آن را به نام برادرشان به نام م.... كد ملی..1 فرزند .. نموده و سپس حدود يك ميليارد تومان فروخته است بنابراين پرداخت نفقه مذكوردرمقابل اخذ ثمن مذكور مبلغ ناچيزي مي باشد و در توان ايشان مي باشد.
 3. 3. بعد از طلاق خواهان منزلي را با پول پيش حدود 100 ميليون تومان در خيابان هزار جريب  اجاره نموده است كه بازهم بسيار ناچيز تر از ثمن معامله به شرح بند قبلي مي باشد و نشان از تمكن مالي ايشان است.
 4. 4. در زمان ثبت طلاق خواهان مالك يك خودروي كراس چانگان بوده است كه پس از طلاق آن را فروخته كه حداقل قيمت آن در زمان فروش 200 الي 300 ميليون تومان بوده است. پ
 5. 5. دو خودرو سمند و وانت پيكان نيز به نام ايشان مي باشد كه ارزش آنها حدودا 200 ميليون تومان مي باشد و كه در اجراي احكام شعبه ..اعلام شده و قابل استعلام است.
 6. 6. با توجه به اينكه شغل خواهان تشريفات مجالس مي باشد ايشان تاجر بوده و مطابق ماده 15 قانون جديد محكوميت هاي مالي اعسار از تاجر قابل پذيرش نيست.
 7. ضمن اينكه دردوران كرونا به خاطر عدم سخت گيري دولت و عدم ضمانت اجرا مجالس عقد عروسي ، تولد و دوره همي بر گزار مي شود و اخبار و جرايد هم اين موضوع را تاييد ميكنند و گردش حساب هاي متعدد خواهان و تماس هاي متعدد با گوشي و خطوط تلفن ايشان مي تواند مثبت اين موضوع باشد.
 8. 7. در صورتيكه خواهان در اين دوران مشغول نبودند و درآمد نداشتند حاضر نمي شد كه محلي را مجدد اجاره كند در صورتيكه به تازگي دفتر جديدي در سيتي سنتر كه محل گراني هست اجاره و مشغول كسب درآمد مي باشد.
 9. 8. شهود معرفي شده هر دو دوست و همكار خواهان مي باشد و مطابق دلايل مذكور شهادت مكتوب آنها مبني بر عدم درآمد و نداشتن هيچ گونه مال كذب مي باشد.
 10. لذا نخست اينكه خواهان تاجر است و پرداخت ماهانه 3 ميليون 600 هزار تومان و سالانه حدود 40 ميليون تومان با اين دارايي و درآمد خواهان در توان ايشان مي باشد و متاسفانه طرح اين دعوا ايذايي و به منظور سلب ديدار و حضانت فرزندان از موكل برخلاف توافقنامه و راي مي باشد. تقاضاي استعلام ها مطابق ماده 19 همان قانون و رد دعوي اعسار مي شود. دوم طبق ماده 12 قانون جديد محكوميت هاي مالي تقاضاي محكوميت خواهان به پرداخت خسارات تاخييرتاديه و حق الوكاله وغيره مي شود. رضا زیرک باش وکیل پایه یک دادگستری سپاس
 • توسط : رضا زیرک باش
 •  22 آذر 1399


به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی